Depilacja laserowa

 

Przez lata wiele zabiegów kosmetycznych, takich jak golenie, stosowanie wosku, kremy usuwające owłosienie, znajdowały szerokie zastosowanie w usuwaniu niepożądanych włosów z najbardziej widocznych obszarów skórnych. Metody te okazały się tymczasowe i nieostateczne.

Dziś nauka i technologia wypracowały nowy system usuwania włosów, aby na zawsze pożegnać niepożądane włosy: laser. Laser wypuszcza „promień”, niewidzialny dla ludzkiego oka, który głęboko wnika w skórę nie powodując zranień. Jedynie łodyga i mieszek włosowy selektywnie absorbują promieniowanie laserowe, a dzięki procesowi silnego nagrzewania, zachodzi prawdziwa eksplozja cebulki i macierzy włosa.

Wynikiem jest progresywna i trwała eliminacja włosów bez sprawiania żadnych kłopotów, bądź uszkodzeń skóry. Kuracja nie wymaga jakiegokolwiek produktu wspomagającego, nie wypala jedynie zewnętrznej części włosa, ani nie pozostawia na skórze brzydkich strupów. Nie koliduje z ubarwieniem skóry, i co najważniejsze – zabieg jest praktycznie bezbolesny: jedynie radykalnie usuwa niepożądane włosy bez efektów ubocznych.

W naszym Centrum zabiegi wykonujemy przy użyciu najnowocześniejszego aparatu Biolaser NY. Należy on do klasy laserów Nd:Yag. i został stworzony przez naukowców specjalnie do usuwania włosów.

 

Unikalna technika, umożliwiająca emisję „promieni” różnej mocy, jak również możliwość oddziaływania impulsami pojedynczymi i seryjnymi pozwala na poddanie zabiegom obszarów o większej średnicy tj. pomiędzy 3 a 12 mm, na których włosy są usuwane pojedynczym impulsem. Możliwość działania na szerokich obszarach sprawia, że zabieg jest nadzwyczajnie prosty, dokładny, szybki, bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Kontrolowana przez mikrokomputer kombinacja częstotliwości, rozmiaru obszaru, strumienia i czasu trwania impulsu pozwala na wyskalowanie światła laserowego zgodnie z charakterystyką włosów: kolorem, rozmiarem, gęstością.

Wykorzystując Biolaser NY jesteśmy w stanie leczyć wszystkie obszary ciała człowieka: nie tylko tradycyjne kobiece obszary (wąsiki kobiece, pachy, pachwiny), ale również bardziej rozległe – nogi i ramiona, a u mężczyzn plecy i klatkę piersiową. Podczas jednej sesji można poddawać zabiegowi jednocześnie różne obszary ciała.

 

Każdy zabieg Biolaser NY jest poprzedzony konsultacją eksperta, który weryfikuje możliwość jego przeprowadzenia, ocenia rezultaty możliwe do osiągnięcia. Trzeba właściwie ocenić rodzaj skóry (fototyp skóry), kolor i rozmiar włosów, przeciwwskazane leki, produkty kosmetyczne wrażliwe na światło. Równie ważne jest określenie, czy włosy przeznaczone do usunięcia są tylko niedoskonałością (włosy zbyteczne), czy wynikiem patologii typu hormonalnego (nadmierne owłosienie). Ma to na celu znalezienie właściwych parametrów działania, aby dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb klienta.

Każda sesja z Biolaser NY rozpoczyna się od oczyszczenia skóry z kremów. Włosy muszą zostać ogolone, dzięki czemu mamy pewność, że cała energia zostanie prawidłowo zaadresowana do cebulki włosowej.

Aby osiągnąć trwały efekt potrzebna jest pewna ilość sesji. Zabieg Biolaser NY jako główny cel obiera zniszczenie cebulki włosowej, a jest możliwe jedynie, gdy włos znajduje się w fazie wzrostu. Wymagane jest zachowanie około 4 do 5 tygodni przerwy między sesjami, lecz okres ten jest uwarunkowany długością faz regeneracyjnych, które są różne u poszczególnych pacjentów i na różnych obszarach. Odstęp między sesjami jest dokładnie ustalany przez ekspertów naszego Centrum.

Opracowanie tekstu:

Kosmetolog:

Anna Garusiewcz – Sobolewska